Izvor: Kurir, 20.Jan.2012, 14:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SRBI I HRVATI DNK BRAĆA
SKOPLJE - Makedonci su najsličniji Srbima i Bugarima, dok Hrvati imaju nasličniji profil sa stanovništvom u BiH i Srbiji, a Albanci s Kosova ima najmanje sličnosti s ostalima.
SKOPLJE - Makedonci su najsličniji Srbima i Bugarima, dok Hrvati imaju nasličniji profil sa stanovništvom u BiH i Srbiji, a Albanci s Kosova ima najmanje sličnosti s ostalima.
Ovo je pokazalo DNK istraživanje koje je uradio makedonski Institut za sudsku medicinu. >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir <<
Makedonski stručnjak istaknuo je kako ovo naučno delo nema nikakve veze s dnevnom politikom.
Istraživanje je trajalo šest godina, a najsavremenijom tehnologijom analizirani su uzorci DNK profila žrtava s Balkana koje su makedonskom Institutu poslale sve balkanske zemlje, osim Grčke.
Doktor Zlatko Jaćovski s Instituta kaže kako su urađene dve vrste istraživanja - jedno preko pojavljivanja y-hromozoma koji se prenosi s muške strane, dok je druga vrsta istraživanja bila analiza lokusa s DNK profila.
Jaćovski je rekao kako je rad objavljen i u dva svetska stručna časopisa za forenziku i forenzičku genetiku, prenose bosanski mediji.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija














