SNV: Vlada da ispuni osećanja

Izvor: B92, 29.Jun.2012, 16:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SNV: Vlada da ispuni osećanja

Kosovska Mitrovica -- Predsednik SNV Milan Ivanović kaže da od nove vlasti u Beogradu očekuje da ispuni predizborna obećanja o Kosovu.

Ivanović je ocenio da su incidenti tokom obeležavanja Vidovdana poruka Srbima da će se prema njima primeniti nasilje da bi se oterali iz Pokrajine.

Ivanović kaže da je jučerašnji napad na Srbe dobro osmišljen i da je istovremeno poruka Srbima da ni u prisustvu medjunarodne zajednice ne mogu imati sigurnost već će se prema njima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << primeniti sva raspoloživa nasilna sredstva da bi se isterali sa Kosova.

Ivanović je rekao da očekuje da nova vlast u Beogradu zaštiti svoj narod na KiM, što, kako je naveo, proističe iz predizbornih obećanja. On je dodao da očekuje da u rešavanju problema Srba na Kosovu učestvuju "sve relevantne političke stranke, ali i predstavnici Srba sa Kosova i Metohije, da će se razgovarati u skladu sa Ustavom i Rezolucijom 1244, te da će pitanje bezbednosti Srba u pokrajini biti prioritetno".

Ivanović je dodao i da očekuje preispitivanje sporazuma postignutih sa Prištinom tokom briselskog dijaloga.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.