Izvor: Kurir, 03.Dec.2011, 08:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SINOD SPC: NE DOZVOLITE NOVU TRAGEDIJU NA KOSOVU
BEOGRAD - Bitan je mir. Srpska pravoslavna crkva apelovala je na sve koji učestvuju u događajima na severu KiM da ne dopuste da se ta „drama pretvori u tragediju“.
BEOGRAD - Bitan je mir.
Srpska pravoslavna crkva apelovala je na sve koji učestvuju u događajima na severu KiM da ne dopuste da se ta „drama pretvori u tragediju“.
U saopštenju Sinoda SPC zahteva se od Kfora da postupa u „duhu statusne neutralnosti i u službi očuvanja mira“.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << />
„Ujedno apelujemo na Kfor da odustane od nasilnog uklanjanja barikada, a pogotovu od primene sile prema civilnom srpskom stanovništvu“, piše u saopštenju.
Navodi se da Srbi koji žive na severu KiM „ne treba da donose odluke bez uvažavanja vlasti u Beogradu“, kao i to da vlast u Beogradu „ne bi smela da odlučuje ili da ‘u hodu’ menja svoju političku taktiku bez uvažavanja potreba Srba centralnog Kosova i čitavog područja KiM“.
(R. K.)
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija









