Roba preko Bujanovca i Končulja stiže na KiM

Izvor: Vesti-online.com, 19.Sep.2011, 21:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Roba preko Bujanovca i Končulja stiže na KiM

Roba iz Srbije počela je da ulazi na Kosovo i Metohiju preko prelaza Končulj, u opštini Bujanovac, gde je više kamiona sa različitom robom prošlo carinsku kontrolu ali neki od njih su i vraćeni, izjavio je danas šef programa kancelarije USAID-a u Vranju Redžep Iljazi.

Iljazi je rekao da su "prvi kamioni sa robom na Kosovo i preko Končulja ušli u petak, posle mesec i po dana blokade, ali i da je kosovska >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << carina neke od njih vratila zbog nevažeće dokumentacije".

"Od petka je dozvoljen prolaz robe iz Srbije ali ima i problema, uglavnom oko formulacije imena jer srpske službe koriste naziv 'UNMIK Kosovo' što kosovski carinici ponekad progledaju kroz prste, a ponekad ne dozvole prolaz", kazao je Iljazi.

Prema njegovim rečima, privrednici iz Vranja, Leskovca, Preševa i Bujanovca prirodno su okrenuti kosovskom tržištu i da su embargom koji je na uvoz robe uvela Vlada Kosova bili mnogo više pogođeni nego privrednici iz drugih delova Srbije.

"Embargo na uvoz robe na Kosovo pogodio je mnoge i srpske i albanske firme iz Vranja, Preševa i Bujanovca koje su bile orjentisane na kosovsko tržište, tako da su u proteklih mesec i po dana neke od njih bile prinuđene da obustave ili svedu proizvodnju na minimum", kazao je Iljazi.
Pogledaj vesti o: Vranje

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.