RAGMI MUSTAFA VELEIZDAJNIK!

Izvor: Kurir, 17.Feb.2012, 08:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

RAGMI MUSTAFA VELEIZDAJNIK!

Predsednik opštine Preševo Ragmi Mustafa otputovaće danas na Kosovo na proslavu četvrte godišnjice jednostrano proglašene nezavisnosti srpske pokrajine.

PREŠEVO - Vuče državu za nos.

Predsednik opštine Preševo Ragmi Mustafa otputovaće danas na Kosovo na proslavu četvrte godišnjice jednostrano proglašene nezavisnosti srpske pokrajine.

Kako kaže, poziv je dobio od >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << predsednice Kosova Atifete Jahjage.

- Kako da ne idem na proslavu? Pa to je veliko slavlje - kaže Mustafa i dodaje da je pozivnicu dobio pre dva dana.

Na pitanje da li je nekoga od nadležnih obavestio o svom planu, Mustafa sarkastično odgovara:

- A koga bih mogao da pitam? Nemam ideju na koju adresu i kome da se obratim. Ne bojim se sankcija jer ne kršim Ustav. Ako vas neko zove, zašto da ne odete?

Međutim, profesor Ustavnog prava na Pravnom fakultetu Oliver Antić tvrdi da prvi čovek opštine Preševo krši Ustav.

- Ovo je krivično delo. On deluje protiv teritorijalnog integriteta zemlje, a to su dela izdaje i veleizdaje - tvrdi Antić.

U Tužilaštvu nisu mogli da nam prokomentarišu ovaj slučaj, jer je državni praznik i ne radi se, ali su nam savetovali da pošaljemo pitanja i sačekamo odgovor u ponedeljak.

(K. B.)

Pljušte čestitke

Predsednik i državna sekretarka SAD Barak Obama i Hilari Klinton uputili su čestitke i najbolje želje narodu Kosova povodom četvrte godišnjice nezavisnosti.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.