Protest zbog privilegovanja SPC

Izvor: B92, 29.Jan.2012, 19:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Protest zbog privilegovanja SPC

Priština -- Više hiljada građana je protestvovalo zbog predloga zakona o istorijskom jezgru Prizrena kojim se, kako tvrde, daju posebne privilegije SPC.

Protest na prizrenskom trgu Šadržan je održan pod motom "Ne želimo zakon", a organizatori su predstavnici nevladinih organizacija iz tog grada i sa Kosova.

Oni su izrazili protivljenje donošenju tog zakona smatrajući da je on diskriminatorski i nepotreban.

Na protestu su govorili Bajram Kajdomčaj iz Odbora >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za zaštitu ljudskih prava i sloboda i Igbale Rogova iz Mreže žena Kosova koji su istakli protivljenje organizacija ciivilnog društva i političkih subjekata Prizrena donošenju tog zakona.

Učesnici protesta za upozorili da će preduzeti radikalnije mere ako Skupština Kosova usvoji sporni zakon. Zakon o istorijskom jezgru Prizrena je jedan od zakona u setu rešenja predviđenih planom nekadašnjeg specijalnog izaslanika UN Martija Ahtisarija, koji je osnova uređenja ustavno pravnih odnosa na Kosovu.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.