Počela Skupština Kosova bez poslanika Srpske liste

Izvor: Beta, 05.Feb.2015, 12:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počela Skupština Kosova bez poslanika Srpske liste

BEOGRAD, 5. februara 2015. (Beta) - Sednica Skupštine Kosova počela je u četvrtak, ali njoj ne prisustvuju poslanici Srpske liste.

Jedna od tačaka dnevnog reda sednice je učestalo napuštanje Kosova, jer je prema poslednjim procenama teritoriju napustilo oko 35.000 stanovnika.

Ranije je najavljeno da će na sednici biti raspravljano i o smenjenom ministru Aleksandru Jablanoviću, na predlog Alijanse za budućnost Kosova, ali je u četvrtak u popodnevnom delu sednice taj >> Pročitaj celu vest na sajtu Beta << predlog povučen.

Jablanović je smenjen 3. februara, kada je premijer Kosova Isa Mustafa izjavio da "dosadašnji ministar za povratak i zajednice nije više deo Vladinog kabineta".

Opozicija i gradjani Kosova su od premijera Mustafe zahtevali izbacivanje Jablanovića iz Vlade jer je početkom januara Albance iz Djakovice nazvao "divljacima" pošto su napali raseljene Srbe koji su pred Bozić pokušali da posete taj grad.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Beta...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Sednica Skupštine Kosova bez poslanika Srpske liste

Izvor: Blic, 05.Feb.2015

Sednica Skupštine Kosova počela je danas, ali njoj ne prisustvuju poslanici Srpske liste...Jedna od tačaka dnevnog reda sednice je učestalo napuštanje Kosova, jer je prema poslednjim procenama tu teritoriju napustilo oko 35.000 stanovnika...Kako je ranije najavljeno, na sednici treba da bude raspravljano...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.