Pletene lutke i kosovski vez

Izvor: Politika, 22.Dec.2011, 13:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pletene lutke i kosovski vez

Pletene lutke, tkana odeća, ručno pravljeni sapuni... samo je deo onoga što može da se pazari na novogodišnjem bazaru starih i umetničkih zanata u „Evrocentru”. Gorica Popović, glumica, štand je okitila unikatnim prekrivačima. Na njenim  rukotvorinama vidi se eksplozija boja.

– To potvrđuje da se igram dok radim – kaže umetnica, koja za šivenje često bira pliš, čipku i somot.

Članice Udruženja „Jefimija” iz Velike Hoče nenadmašne su u kosovskom >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << vezu. One su predstavile i drvene lutkice u narodnim nošnjama. Devojke su birale nakit od posrebrene žice ukrašen češkim kristalima koji pravi Mirjana Golubović. Pažnju su privukle i marame slikane na svili koje radi Dragica Tasić. Izložba u organizaciji Udruženja „Baština” biće otvorena do 5. januara.

A. K.

objavljeno: 22.12.2011.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.