Platforma o KiM u ponedeljak?

Izvor: B92, 13.Dec.2012, 00:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Platforma o KiM u ponedeljak?

Beograd -- Predsednik Nikolić predstaviće početkom sledeće nedelje platformu o Kosovu i Metohiji predsedniku Skupštine i šefovima poslaničkih grupa, saznaju Novosti.

Kako piše ovaj list, Nikolić će u ponedeljak ili u utorak na Andrićevom vencu da upozna delegaciju parlamenta sa sadržinom tog dokumenta, čiji se tekst privodi kraju.

Očekuje se da će se poslanici o njemu izjasniti do kraja meseca.

Kako saznaju Novosti, trenutno se samo dorađuju finese >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u platformi, a njen konačni oblik zavisiće i od rezultata primene Sporazuma o integrisanom upravljanju administrativnim prelazima na KiM. Najveću ulogu u tom poslu ima Marko Đurić, savetnik predsednika za spoljnu politiku, a pomagali su profesori sa Beogradskog univerziteta.

Tekst se bavi i istorijskom pozadinom odnosa Srba i Albanaca u pokrajini, a prateći dokumenti bi trebalo da budu i sve odluke koje su od 1999. do danas usvojili predstavnici civilne uprave u Prištini

Samuel Žbogar, predstavnik Evropske unije na Kosovu, izjavio je u sredu da će Beograd i Priština uskoro početi direktnu komunikaciju bez posrednika. Naime, Žbogar je rekao da za uspostavljanje direktne komunikacije predstavnika vlasti Srbije i Kosova postoji podrška visoke predstavnice za spoljnu politiku Ketrin Ešton, i ”da će ona ostati kao pomoć u pregovorima dveju vlada dok ne vidi da to daje rezultate”.

Predsednik Narodne skupštine Nebojša Stefanović kaže, za ”Novosti”, da parlamentarci očekuju poziv predsednika i da će se, osim šefova poslaničkih grupa, sa Nikolićem sastati i potpredsednici zakonodavnog doma:

"Ako primena Sporazuma o integrisanom upravljanju prelazima bude zadovoljavajuća, očekujem da konačan tekst platforme bude završen vrlo brzo i da sa njim budu upoznati šefovi poslaničkih klubova već početkom sledeće nedelje, a da bi o njemu moglo da se raspravlja u Skupštini do kraja decembra."

U parlamentu su spremni da prekroje dnevni red kako bi se raspravljalo o strategiji za KiM. Zato će, verovatno, Stefanović da prekine sednicu, koja počinje u subotu, kako bi se poslanici izjašnjavali o platformi.

Kako saznaju Novosti, njen tekst neće biti ”zakucan”, već će poslanici moći da je dorađuju amandmanima.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

PRIVODE TEKST KRAJU: Nikolić predstavlja platformu o Kosovu u ponedeljak?

Izvor: Telegraf.rs, 13.Dec.2012

Očekuje se da će se poslanici o dokumentu, čiji će konačni oblik zavisiti i od rezultata primene Sporazuma o integrisanom upravljanju administrativnim prelazima, izjasniti do kraja meseca

Nastavak na Telegraf.rs...

O platformi za Kosovo sledeće sedmice

Izvor: RTS, 13.Dec.2012

Nebojša Stefanović očekuje da predsednik Srbije Tomislav Nikolić početkom sledeće nedelje pozove rukovodstvo parlamenta i šefove poslaničkih grupa na predstavljanje platforme o Kosovu. Platforma će sadržati rešenje koje će biti prihvatljivo za sve, pre svega za Srbe koji žive na Kosovu i...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.