Izvor: Vesti-online.com, 04.Sep.2011, 00:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Paradajzom na vozilo Edite Tahiri!
Više od trideset pripadnika pokreta "Samoopredelenje" u subotu posle podne je na prištinskom aerodromu gađalo paradajzom vozilo zamenice premijera Kosova Edite Tahiri, dok je ona nakon povratka iz Brisela ulazila u vozilo.
Aktivisti tog pokreta su na taj način izrazili neslaganje sa sporazumima koje je u ime Kosova Tahiri u petak postigla u Briselu u razgovorima o tehničkim pitanjima sa delegacijom Srbije na čelu sa Borislavom Stefanovićem.
Samoopredelenje smatra >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << da dogovori postignuti u petak, kao i ceo proces razgovora između Kosova i Srbije, idu na štetu Kosova. Policija koja obezbeđuje VIP sektor aerodroma Priština bila je zatečena akcijom aktivista Samoopredelenja.
Prisutni policajci su blokirali napadače i nakon što su dobili pojačanje uhapsili 31 člana Samoopredelenja.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Nastavak na Vesti-online.com...













