Izvor: Mondo, 21.Nov.2018, 10:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pacoli: Pobedilo je zlo
Kosovski ministar spoljnih poslova Bedžet Pacoli izjavio je, nakon što Kosovo nije uspelo da postane članica Interpola, da nisu ni Beograd ni Priština pobedili i da je pobedilo zlo.
Foto: TANJUG / MUP REPUBLIKE SRBIJE / bb
"Žao mi je što uprkos velikom poslu koji smo uradili nismo za to nagrađeni", rekao je Pacoli za prištinski sajt Telegrafi.com.
On je kazao da je >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Kosovo osvojilo većinu glasova, ali da je "u ovim uslovima" teško obezbediti dve trećine glasova zemalja članica Interpola.
Pacoli je dodao i da očekuje "jedinstvo političkog spektra na Kosovu".
"Nisu nas obeshrabrili, tražil jedinstvo političkog spektra na Kosovu. Moramo da postanemo jači i da krenemo dalje. Mogu da vam kažem da nismo ostavili ništa da uradimo, radili smo ali na kraju, kako ste videli, nismo uspeli drekao je Pacoli.
Reagovanja iz Prištine: Kriv je Beograd!
Prema njegovim rečima, Beograd je vodio "beskompromisni rat" sa Prištinom sa svom raspoloživim sredstvima.
"Treba da stvorimo perspektivu za naše građane i damo značaj dijalogu sa Srbijom", rekao je Pacoli.
Takozvano Kosovo nije primljeno u Interpol.
Predlog da Kosovo postane član Interpola nije prošao u jučerašnjem prvom krugu glasanja, jer je za članstvo Kosova u toj međunarodnoj organizaciji glasalo 78 delegata, dok je 56 bilo protiv, uz 22 uzdržanih.
U drugom krugu glasanja za prijem Kosova u Interpol glasalo 68 država, 51 je bilo protiv, a uzdržano 16.
POBEDA! Kosovo nije primljeno u Interpol
Pacoli: Zlo je pobedilo
Izvor: Vesti-online.com, 21.Nov.2018
Kosovski ministar spoljnih poslova Bedžet Pacoli izjavio je, nakon što Kosovo nije uspelo da postane članica Interpola, da nisu ni Beograd ni Priština pobedili i da je pobedilo zlo...- Žao mi je što uprkos velikom poslu koji smo uradili nismo za to nagrađeni - rekao je Pacoli za prištinski sajt...












