PRIŠTINA NE POPUŠTA!

Izvor: Kurir, 23.Feb.2012, 08:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PRIŠTINA NE POPUŠTA!

BRISEL - Zategnuto. Nova runda dijaloga Beograd-Priština počela je juče ujutro u Briselu, a šef srpske delegacije Borislav Stefanović rekao je da je beogradski tim spreman za dogovor koji će uključiti kompromis obe strane.

BRISEL - Zategnuto.

Nova runda dijaloga Beograd-Priština počela je juče ujutro u Briselu, a šef srpske delegacije Borislav Stefanović rekao je da je beogradski tim spreman za dogovor koji će uključiti kompromis >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << obe strane.

- Poštovaćemo Rezoluciju 1244 i ne očekujemo da će razgovori biti laki - istakao je Stefanović.

Pregovarački tim Prištine neće odustati od zahteva da deo fusnote bude i deklaracija o proglašenju nezavisnosti. Prema tom izvoru, od tog stava se neće odustati i njegovo prihvatanje je preduslov da se prihvati i drugi deo fusnote u kojoj se pominje mišljenje Međunarodnog suda pravde o deklaraciji o proglašavanju nezavisnosti Kosova i Rezolucija 1244 Saveta bezbednosti UN.

Premijer Kosova Hašim Tači rešio je da podigne nivo bezbednosti, a razlog su potencijalni nemiri koji bi mogli uslediti zbog sporazuma o regionalnom predstavljanju Prištine.

Stvar je, navodno, smirivala i američka državna sekretarka Hilari Klinton. Ona je Tačiju u telefonskom razgovoru prenela da Priština ima bezrezervnu podršku SAD za članstvo u EU i NATO, te da Vašington ne bi predlagao smer aktivnosti koje bi bile suprotne interesima Kosova.

(R. K)

Važan i redosled fusnota

Kosovska strana zahteva i da redosled dokumenata u fusnoti bude takav da na prvom mestu bude deklaracija o nezavisnosti Kosova, zatim mišljenje Međunarodnog suda pravde i tek na kraju Rezolucija 1244.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.