
Izvor: SrbijaDanas.com, 21.Jul.2019, 08:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
POČELA HAJKA! Posle obraćanja predsednika, Albanci krenuli u napad: Srbija traži hitno puštanje UHAPŠENOG SRBINA
Stanišić je često dolazio na Kosovo i Metohiju, poslednji put pre mesec dana, i do juče nikakvih problema nije imao prilikom prelaska administrativnih prelaza
Na administrativnom prelazu Jarinje u subotu u popodnevnim satima privremene prištinske institucije uhapsile su Srbina Gorana Stanišića, pod optužbom za navodne ratne zločine, saopštila je Kancelarija za KiM, a direktor Kancelarije Marko Đurć >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << kaže da je posle obraćanja predsednika Srbije počela očekivana hajka na Srbe.
Prema raspoloživim informacijama, Stanišić, koji je uhapšen pred svojom suprugom i sestrom, odvezen je za Prištinu, navodi se u saopštenju.
Goran Stanišić je raseljeno lice sa KiM i od 1999. godine živi u selu Međulužje kod Mladenovca, u kom živi i Bogdan Mitrović - simbol hapšenja na osnovu tajnih optužnica Prištine i lažnih svedočenja kosmetskih Albanaca.
, ističe direktor Kancelarije za KiM.
- Samo nekoliko sati pošto je predsednik Srbije najavio, počeo je predvidiv i očekivan pritisak i hajka na Srbe na KiM. Očigledna je namera Prištine da se, zbog poziva vođama terorističke OVK za Hag, napravi svojevrsna kontrateža, zarad smirivanja sopstvene javnosti, ali i kako bi pred međunarodnim institucijama i medijima ponovo pokušali da stvaraju lažnu sliku o Srbima kao zločincima - istakao je Đurić.
Hapšenje Stanišića je još jedan u nizu primera zastrašivanja Srba u cilju dovršetka etničkog čišćenja južne srpske pokrajine, naročito severa Kosova i Metohije.
- Svi oni kojima je to cilj moraju da znaju da ni ovaj, kao ni brojni slični raniji pokušaji, neće slomiti čvrstu volju srpskog naroda da ostanu i opstanu na svojim ognjištima, uz snažnu podršku svoje države Srbije - navodi se u saopštenju Đurića.
Đurić je najoštrije osudio hapšenje Gorana Stanišića i aktiviranje nekakvih tajnih spiskova i lažnih optužnica privremenih prištinskih institucija, i zatražio njegovo hitno puštanje na slobodu.
Kancelarija za KiM i Republika Srbija, dodao je, obezbedili su svu pravnu pomoć porodici Stanišić.
Pogledajte rezultate
BONUS VIDEO: NEOBIČNO ISTRAŽIVANJE: Ovako bi izgledala Zemlja da na njoj ostane SAMO 100 LJUDI (VIDEO)
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Nastavak na SrbijaDanas.com...
Đurić: Počela hajka na Srbe, uhapšen Goran Stanišić
Izvor: Nezavisne Novine, 21.Jul.2019
BEOGRAD - Srbin Goran Stanišić uhapšen je na administrativnom prelazu Jarinje pod optužbom za navodne ratne zločine, čime je počela očekivana hajka na Srbe na Kosovu i Metohiji, rekao je direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić.