PAOK opet slavi Andriju Živkovića, u Prištini srušen velikan

Izvor: B92, 24.Avg.2023, 22:54

Fudbaleri PAOK-a stekli su veliku prednost nad škotskim Hartsom pobedom od 2:1 u gostima u prvom meču plej-ofa za ulazak u Ligu konferencije.

Junak solunskog tima je srpski reprezentativac koji je još jednom svojim golom doneo trijumf crno-belima.

Nakon što je Šankland doveo "srca" u vođstvo u 9. minutu, a izjednačio Švab tri minuta kasnije, čekalo se do 75. minuta na trenutak odluke.

Tada je Andrija Živković na dodavanje Tomasa Murga postigao gol >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji PAOK favorizuje da za sedam dana može do grupne faze.

Tamo će, najverovatnije, učestvovati i šampion tzv. Kosova, Balkani, koji je u prvom meču ubedljivo nadigrao velikana beloruskog fudbala, BATE Borisov – 4:1 (4:1).

Tim koji je nekada bio ozbiljno ime u evropskim kvalifikacijama, sada nije ni bleda senka ekipe koja je igrala sa Partizanom i Crvenom zvezdom.

Iako je BATE poveo u Prištini golom Lapteva, Balkani je preokrenuo golovima Jašanice, Tolaja dva puta i Takija koji je u 89. minutu postavio konačnih 4:1.