Oliver Ivanović ostaje u pritvoru

Izvor: Studio B, 17.Jul.2014, 14:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Oliver Ivanović ostaje u pritvoru

Lider SDP Oliver Ivanović uhapšen je krajem januara zbog sumnje da je učestvovao u zločinima počinjenim na Kosovu 1999. i 2000.godine.

Apelacioni sud u Prištini odbio je žalbu protiv rešenja o produženju pritvora za lidera SDP Olivera Ivanovića posle tri nedelje, iako je rok za to bio 48 sati, saopštila je danas Građanska inicijativa SDP.

"Na žalbu protiv rešenja o produženju pritvora, koju je Ivanovićev advokat izjavio još 27. juna 2014 godine, Apelacioni >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << sud u Prištini je odbio nakon tri nedelje, iako je rok za to 48 sati, pošto se radi o ekstremnoj meri kojom se ograničava sloboda okrivljenog. To govori da kosovske sudove ne zanimaju prava okriljenog, niti ih zanima šta u žalbi piše, jer oni već imaju odluku", navela je GI SDP.

Pored toga, ističe se u saopštenju, zahtev za zaštitu zakonitosti protiv rešenja o određivanju pritvora Ivanoviću, koji su njegovi branioci, zbog brojnih povreda zakona učinjenih na štetu Ivanovića podneli još 15. maja ove godine, još nije rešen od strane Vrhovnog suda Kosova.

U saopštenju se ocenjuje da sve to govori kakav se postupak vodi protiv Olivera Ivanovića i potvrđuje postojanje dvostrukih aršina na Kosovu.

"Na Kosovu i Metohiji vladaju dvostruki aršini. Oliver Ivanović nema pravo ni da se o njegovoj žalbi na produženje pritvora reši u zakonskom roku koji je obavezan, a za to vreme Albanci, okrivljeni tzv. Dreničke grupe imaju pravo da, iako nisu bolesni, vreme umesto u pritvoru provode u bolnicama širom Kosova i Metohije, da iz njih izlaze i odlaze kuda žele i rade šta žele, čak i da pobegnu i da nakon toga ucenjuju sud, a da odgovorni tu činjenicu kriju tri dana i ispune im sve zahteve koje ovi postavljaju", naglaseno je u saopštenju.

Ivanović je uhapšen krajem januara, zbog sumnje da je učestvovao u zločinima počinjenim na Kosovu tokom 1999. i 2000. godine, uključujući teško ubistvo.

Ivanović je jedan od pritvorenih Srba na Kosovu za koje je Vlada Srbije dala garancije da će u slučaju da mu se dozvoli odbrana sa slobode biti u svakom trenutku dostupan ovdašnjem pravosuđu.

 

 
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.