Izvor: Blic, 24.Okt.2011, 10:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Noć na severu Kosova protekla mirno
Noć na barikadama na severu Kosova protekla je mirno, bez bilo kakve konfrontacija građana i pripadnika Kfora.
I pored hladnog i kišovitog vremena, građani su u većem broju proveli noć na barikadama u mestima Zupče i Jagnjenica na teritoriji Zubinog potoka, gde je Kfor u više navrta od četvrtka rano ujutru pokušao da probije barikade.
Jedina aktivnost Kfora zabeležena je sinoć oko 19 sati, kada su vojnici Kfora pokušali da prošire zonu bezbednosti, prebacivanjem >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << bodljikave žice preko kamiona koji čine prvi red barkade u Jagnjenici, na teritoriji opštine Zubin Potok.
Barikada u mestu Jagnjenica se sastoji od kamiona i potom još jednog "zida" od autobusa.
Na pokušaj Kfora reagovali su građani, koji su potrčali ka kamionima i sprečili spuštanje bodljikave žice, odnosno njeno postavljanje na autobuse.
Pripadnici Kfora upotrebili su biber sprej protiv građana koji su sprečili vojnike u pokušaju da prošire zonu bezbednosti na barikadi u mestu Jagnjenica.
Nemački vojnici Kfora pokušali su da opkole barikadu i na taj način prošire svoju zonu bezbednosti na punktu ispred barikade koju su građani postavili pre više sedmica.
Vojnici Kfora su pokušali da bodljikavom žicom obuhvate barikadu od kamiona, odnosno dospeju do druge barikade, odnosno autobusa.
Kfor je od četvrtka u zoru, kada je pokušao prodiranje kroz barikadu, uspostavio bezbednosnu zonu do kamiona, odnosno bodljikavu žicu je razapeo iza i po kamionima, na kojima stoje vojnici.
Predsednici opština sa severa Kosova vratili su se u ranim jutarnjim satima iz Beograda, gde su sinoć razgovarali sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem.
Povezane vesti: Pogledajte: Kfor bagerom proširuje svoj punkt u Jagnjenici Bez dogovora Tadića i Srba, barikade ostaju Mirna noć na severu Kosova Sastanak predstavnika Srba sa Kforom i Euleksom bez rezultata Kfor ponovo pokušao da ukloni barikade
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija






