Nisam nudio kosovske rudnike SAD

Izvor: B92, 14.Mar.2013, 11:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Nisam nudio kosovske rudnike SAD"

Beograd -- Ministar rudarstva, prostornog planiranja i prirodnih resursa Milan Bačević izjavio je da nikada nije nudio kosovske rudnike Amerikancima.

Podsetimo, pojedini mediji su pisali kako bi Sjedinjene Američke Države uskoro bi mogle da preuzmu većinski deo akcija svih rudnika na Kosovu i Metohiji na koje Srbija ima tapiju, dok bi našoj zemlji ostalo 49 odsto vlasništva u rudnicima, Bačević tvrdi da nikakve dogovore oko ustupanja kosovskih rudnika Amerikancima nije bilo. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

"Ja sam samo još jedna od medijskih žrtava. Ali, na to se ne obazirem, znam da radim pravu stvar, znam da su državi potrebni prostorni planovi, projekti. Zato sam sa ovom vladom napravio dobru komunikaciju sa Rusijom, Kinom, a sada i sa državom Ilinois", kazao je Bačević u intervjuu današnjim "Novostima".

On je objasnio da je u ime Vlade Srbije potpisao protokol o saradnji sa konzorcijumom u čijem sastavu su velike, moćne i veoma uticajne kompanije iz Ilinoisa, a tim kompanijama će se omogućiti učešće na velikim projektima u Srbiji pod uslovima koji važe i za druge svetske investitore, koji se budu prijavljivali na tenderima.

On je upozorio na to da Srbija sporo i teško izlazi iz krize, a osnovni razlog leži u tome što za kapitalne investicije nema spremnu projektnu dokumentaciju, a bez toga na ozbiljne svetske investitore ne može da računa.

Opširnije čitajte u našoj posebnoj vesti.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.