Ninić: Referendum potpuno nepotreban

Izvor: S media, 15.Feb.2012, 15:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ninić: Referendum potpuno nepotreban

Predsednik opštine Leposavić Branko Ninić izjavio je da referendum na severu Kosova nije bio potreban građanima severa Kosova i Metohije.

„U ovom trenutku referendum nije bio potreban građanima severa Kosova i Metohije, pre svega zato što neće doneti ništa novo. Građani će se, to svi znamo, izjasniti da su protiv kosovskih institucija“, rekao je Ninić Tanjugu.

Do danas u podne na referendumu 61 odsto birača

Referendum >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << na KiM: Korist ili šteta za Srbiju?

Završen prvi dan referenduma na severu Kosova (FOTO/VIDEO)

Ninić je podsetio da je održavanje referenduma suprotno stavu državnog vrha i države Srbije, ali da su skupštine opštine severa Kosova, među njima i skupština opštine Leposavić doneli odluku da se on održi.

Važno je, smatra Ninić, da država Srbija ne ostavi same sebi građane severa Kosova da rešavaju problem na Kosovu.

„Najbitnije je da uz građane stoji država. Smatram da bi trebalo sankcionisati svakog ko ovakve stvari radi samo iz svojih ličnih i stranačkih interesa", naglasio je on.

Ostali lideri Srba na severu KiM uvereni su u dobrobit referenduma. Kosovski analitičari tvrde da je reč o „cenkanju“ Vlade Srbije koje će se državi „obiti o glavu“. Opširnije OVDE.

(Tanjug)
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.