Nema para za povratak raseljenih

Izvor: B92, 12.Nov.2012, 16:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Nema para za povratak raseljenih"

Klina -- Glavni problem za povratak raseljenih na KiM su nedovoljna finansijska sredstva, kaže šef Kancelarije za zajednice i povratak u opštini Klina Milorad Šarković.

Šarković je, gostujući u emisiji "Slobodno srpski" koja se emituje na više TV stanica na Kosovu, kazao da je u prošlosti osećaj straha za bezbednost bio glavni problem većem povratku raseljenih, a danas je situacija drugačija i to je nedostatak novca.

"Ranijih godina kada je bilo fondova i dovoljno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << para, tada bezbednost nije bila na zavidnom nivou i zbog toga nije bilo ozbiljnijeg povratka, danas kad je situacija sa slobodom kretanja i bezbednošću dobra, nema dovoljno para za povratak raseljenih i njihovu integraciju", rekao je on.

Šarković je istakao da se u poslednjih 10 godina na teritoriji opštine Klina vratilo oko 1.500 raseljenih, ali da su mnogi od njih nakon toga prodali svoje obnovljene kuće i ponovo napustili svoja ognjišta.

"Prodato je 120 srpskih kuća u gradu i u okolnim selima", rekao je Šarković.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Šarković: Nema para za povratak raseljenih

Izvor: Akter, 12.Nov.2012

Šef Kancelarije za zajednice i povratak u opštini Klina Milorad Šarković kao glavni problem za povratak raseljenih na KiM navodi manjak finansijskih sredstava

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.