Nastavak dijaloga sa Prištinom

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Feb.2012, 10:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nastavak dijaloga sa Prištinom

BRISEL -

Razgovori pregovaračkih timova Beograda i Prištine prekinuti su sinoć i danas će biti nastavljeni.

Razgovori traju već dva dana, a na dnevnom redu su regionalno predstavljanje Kosova i implementacija sporazuma o integrisanom upravljanju administrativnim prelazima.

Šef beogradskog tima u pregovorima s Prištinom Borislav Stefanović izjavio je Tanjugu da je jučerašnja runda dijaloga u Briselu vođena u vrlo teškoj atmosferi i da je za to odgovorna >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << prištinska delegacija.

"Priština je nastupala sa negativnih, odbojnih pozicija, na momente potpuno iracionalnih. Mi pokušavamo na jedan konstruktivan i racionalan način, držeći se naravno rezolucije 1244 da dođemo do rešenja", rekao je Stefanović.

Stefanović je naglasio da je beogradska delegacija i posle 16 sati razgovora spremna da učini sve kako bi došlo do dodatnog približavanja stavova.

"Juče je došlo do delimičnog približavanja stavova u smislu definisanja fusnote koja će stajati uz ime Kosova. To je i dalje tačka najvećeg sporenja", rekao je Stefanović.

On je ocenio da izgledi za postizanje sporazuma tokom današnjeg dana u velikoj meri zavise od toga da li će Priština shvatiti da su se međunarodne okolnosti promenile kada je reč o ispunjavanju njihovih zahteva.

Stefanović je rekao da ih "čeka još jedan dan razgovora, za koji se svi nadamo da neće biti dug".
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Dijalog u teškoj atmosferi

Izvor: Šumadija Press, 24.Feb.2012

Šef beogradskog tima u pregovorima s Prištinom Borislav Stefanović izjavio je da je jučerašnja runda dijaloga u Briselu vođena..

Nastavak na Šumadija Press...

Nastavljen (težak) dijalog u Briselu

Izvor: Mondo, 24.Feb.2012

Predstavnici Beograda i Prištine nastavili dijalog u Briselu. Razgovori se vode u vrlo teškoj atmosferi i za to je odgovorna prištinska delegacija, kaže Borislav Stefanović.

Nastavak na Mondo...

Nastavljen dijalog sa Prištinom

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Feb.2012

BRISEL -..Dijalog Beograda i Prištine o regionalnom predstavljanju Kosova je završen, očekuju se izjave aktera u pogledu ishoda, objavile su agencije sa oznakom hitno...Dijalognastavljen je jutros oko 9.30, rečeno je agenciji Beta u izvorima Evropske unije u Briselu. Izvori iz Brisela rekli su ranije...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.