Napadač tzv. Kosova nabacio, Nastasić pogodio za bod u finišu VIDEO

Izvor: B92, 24.Feb.2024, 21:43

Fudbaleri Majorke remizirali su na gostovanju Alavesu rezultatom 1:1 u meču 26. kola La Lige.

Za ostrvljane je osvajanje bodova i beg od opasne zone bio imperativ pred dolazak na "Mendisorosu".

Meč je zbog povrede kolena u redovima domaćina propustio Aleksandar Sedlar, dok su kod Havijera Agirea priliku od prvog minuta dobili Predrag Rajković, Matija Nastasić i Nemanja Radonjić koji je jedini zamenjen u 60. minutu.

Nije srpski čuvar mreže imao najbolji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << meč karijere u Vitoriji, pa je i pored toga uspeo da održi mrežu netaknutu do 76. minuta. Tada je Urugvajac Karlos Benavides, posle kornera udarcem glavom doneo prednost domaćinu.

Taj rezultat je bio na snazi sve do 88. minuta kada je meksički stručnjak na klupi gostiju poslao sve svoje igrače u napad, pa i Nastasića koji igra štopera. Isplatilo se to Agireu nakon što je jednu pa izgubljenu loptu u igru vratio Vedat Murići vratio glavom nazad, a nekadašnji srpski reprezentativac se našao na pravom mestu i postavio konačan rezultat.

Za Majorku je to 24. bod ove sezone i na 16. su mestu, dok je Alaves na 12. poziciji.

U narednom kolu Majorka dočekuje Đironu, dok će Alaves gostovati Osasuni.