Izvor: NoviMagazin.rs, 20.Jun.2020, 16:20
Na Kosovu 35. žrtva COVID-19
Iz Infektivne klinike Kliničko bolničkog i univerzitetskog centra Kosova (KBUCK) danas je saopšteno da je preminula 80-godišnja žena iz Prištine koja je bila zaražena koronavirusom, čime je broj preminulih od ove bolesti povećan na 35.
U saopštenju se navodi da je preminuli pacijent, pored dijagnoze Covid-19, imao i druge prateće bolesti.
Na Infektivnoj klinici trenutno su 72 pacijenta pozitivna na COVID 19, što je najveći broj hospitalizovanih od početka >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << pandemije.
Od početka pandemije do danas na Kosovu je pozitivno na COVID 19 bilo 1.998 osoba, izlečeno je 980 pacijenata, dok je broj trenutno aktivno zaraženih 983.
Samo tokom jučerašnjeg dana prema Nacionalnom institutu javnog zdravstva Kosova (NIJZ) pozitivnih na koronavirus je bilo 82 osoba, od toga polovina iz opštine Priština i samog grada Prištine.
U poslednjoj nedelji sa pozitivnim rezultatima ima slučajeva među zaposlenima u organizacijama i firmama: Pošta Kosova, KEK, KEDS, Umetnička galerija, bankarske institucije, zdravstvene, agencije, komercijalne kompanije i privatni biznis.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Broj preminulih na Kosovu od posledica korona virusa povećan na 35
Izvor: Danas, 20.Jun.2020
Iz Infektivne klinike Kliničko bolničkog i univerzitetskog centra Kosova (KBUCK) danas je saopšteno da je preminula 80-godišnja žena iz Prištine koja je bila zaražena korona virusom, čime je broj preminulih od ove bolesti povećan na 35.










