
Izvor: SrbijaDanas.com, 25.Sep.2023, 15:10
NARAVNO DA NEĆE BITI DRUGAČIJE Blinken i SAD osudili napad na tzv. kosovsku policiju, Srbija pomenuta SAMO ovako
Ništa neočekivano
Sjedinjene Američke Države najoštrije osuđuju koordinisane nasilne napade na tzv. kosovsku policiju kod manastira Banjska 24. septembra i izražavaju duboko saučešće porodici narednika policije koji je ubijen na dužnosti, navodi se u današnjem saopštenju američkog državnog sekretara Entonija Blinkena.
- Počinioci ovog zločina moraju odgovarati putem transparentnog istražnog procesa. Pozivamo vlade Kosova i Srbije da se uzdrže >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << od bilo kakvih radnji ili retorike koje bi mogle dodatno da podstaknu tenzije i da odmah rade u koordinaciji sa međunarodnim partnerima na deeskalaciji situacije, obezbeđivanju bezbednosti i vladavine prava i povratku u okvire dijaloga posredstvom EU - poručio je Blinken.
Prema njegovim rečima kosovska policija ima "punu odgovornost za sprovođenje vladavine prava u Republici Kosovo", a SAD prepoznaju i poštuju ulogu kosovske policije koja prva reaguje u vanrednim i kriznim situacijama.
- Sjedinjene Države cene blisku koordinaciju kosovske policije sa misijom EU za vladavinu prava na Kosovu i sa snagama NATO na KiM, posebno u obezbeđivanju bezbednosti civila na licu mesta. Nastavićemo da pratimo situaciju i koordiniramo se sa svima koji učestvuju u tom procesu - poručio je Blinken.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Nastavak na SrbijaDanas.com...
Miler: Kosovo i Srbija ODMAH da rade na deeskalaciji situacije
Izvor: Blic, 26.Sep.2023, 00:38
Sjedinjene Američke Države najoštrije osuđuju koordinisane nasilne napade na Kosovsku policiju i pozivaju Kosovo i Srbiju da se uzdrže od bilo kakvih radnji ili retorike koje bi mogle dodatno da podstaknu tenzije, poručio je portparol Stejt departmenta Metju Miler.