Moguće je povući priznanje državnosti

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Nov.2017, 13:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Moguće je povući priznanje državnosti"

Profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu Aleksandar Gajić kaže da je moguće povući priznanje državnosti, naročito ono koje je dato suprotno Rezoluciji 1244 Saveta bezbednosti, koja reguliše pitanje statusa Kosova i Metohije.

Kosovo i Metohija je prema međunarodnom pravu teritorija pod međunarodnom upravom koja se nalazi u sastavu Republike Srbije, pa su stoga sporna i sama priznanja, ukazao je Gajić u izjavu za Tanjug.

Priznanje je, kako je >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << dodao, politički akt iako se njime uspostavljaju odgovarajući odnosi koji imaju i svoju pravnu dimenziju.

On je istakao da je za Republiku Srbiju veoma značajno što je došlo do prvog slučaja povačenja priznanja od strane države Surinam.

"Iako je reč o maloj državi, svakako će ovaj akt ostati zapažen posebno među onim državama koje su priznale jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova", zaključio je profesor.

Vlada Republike Surinam povukla je juče odluku o priznanju Kosova i Metohije kao nezavisne države, koja je bila na snazi od 8. jula 2016.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.