MIRNO NA BARIKADAMA, DANAS REŠENJE KRIZE

Izvor: Kurir, 04.Avg.2011, 10:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MIRNO NA BARIKADAMA, DANAS REŠENJE KRIZE

BEOGRAD - Srbi na severu Kosova nastavili su noćas da organizuju barikade na putnim pravcima ka administrativnim prelazima Brnjak i Jarinje, a incidenata nije bilo.

Dogovor o propuštanju vozila Kfora koja dopremaju hranu, vodu i gorivo bazama na severu Kosova se poštuje, a organizatori barikada očekuju da se danas reši kriza nastala 25. jula posle dolaska specijalnih jedinica ROSU na sever Kosova.

Šef >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << tima za pregovore sa Prištinom Borislav Stefanović i ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogdanović sastaće se danas u 9 sati s predsednicima opština Kosovska Mitrovica, Zvečan, Leposavić i Zubin Potok i načelnikom Kosovskomitrovačkog okruga. Na sastanku bi trebalo da budu usaglašeni detalji okvirnog sporazuma koji je sinoć postignut u bazi Kfora kod Leposavića.

U podne će u Zvečanu biti održana zajednička sednica četiri opštinske Skupštine sa severa Kosova na kojoj će biti razmotreno stanje u tom delu pokrajine.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija,   Brnjak

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.