Loše vesti za tzv. Kosovo – Češka pobedila Englesku!

Izvor: B92, 11.Okt.2019, 22:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Češke šokirali su Engleze i pobedili ih rezultatom 2:1 u okviru Grupe A kvalifikacija za EURO 2020.

Česi su se osvetili Engleskoj za poraz od 5:0 u prvom duelu ovih ekipa i izjednačili se na tabeli sa po 12 bodova.

Oni su time zakomplikovali posao reprezentaciji tzv. Kosova, koja je ostala na četiri boda zaostatka za Česima, ali i utakmicom manje.

Englezi su držali posed lopte tokom većine meča, ali stvorili manje šansi i samim tim šutnuli >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << duplo manje puta na gol protivnika (14, 7).

Ipak, nije sve krenulo kako treba za domaćina. Engleska se izborila za penal u petom minutu, a njega je realizovao Hari Kejn.

Samo četiri minuta kasnije krenulo je veliko slavlje u Pragu, pošto je izjednačenje Česima doneo Brabec.

U prvom poluvremenu nije viđeno viđe prilika, a Češka je demonstrirala silu u nastavku.

Masopust, Souček i Kral su propustili po jednu veliku priliku, ali to nije učinio Ondrašek, koji je u 85. minutu doneo veliku pobedu svojoj reprezentaciji.

U drugom meču Grupe A odigranom u petak Crna Gora i Bugarska su remizirali, bez golova.

Obe reprezentacije osvojile su treći bod u kvalifikacijama, a ranije su ostale bez šanse da se plasiraju na Evropsko prvenstvo.

Zanimljivijih dešavanja u Podgorici nije bilo jer su obe ekipe retko stvarale velike šanse iako su često napadale.

U narednom kolu, 14. oktobra, Češka dočekuje tzv. Kosovo verovatno u meču odluke, dok Englezi idu na megdan Bugarskoj.