Izvor: Kurir, 14.Dec.2011, 14:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
KOSOVSKA MAFIJA I CERIĆ VOĐE TERORISTA NA BALKANU?!
SARAJEVO - Član Ekspertskog tima za borbu protiv terorizma i organiziovanog kriminala jugoistočne Evrope Domagoj Margetić upozorio je na ekspanziju vehabijskog pokreta u sprezi s organizovanim kriminalnim podzemljem kojeg kontroliše albanska mafija sa sedištem na Kosovu.
SARAJEVO - Član Ekspertskog tima za borbu protiv terorizma i organiziovanog kriminala jugoistočne Evrope Domagoj Margetić upozorio je na ekspanziju vehabijskog pokreta u sprezi s organizovanim kriminalnim >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << podzemljem kojeg kontroliše albanska mafija sa sedištem na Kosovu.
Margetić je istakao da je to operacije kodnog naziva “Dures” (Drač) koju je osmislilo političko vođstvo kosovskih Albanaca.
"To podrazumeva ujedinjavanje i zajedničku koordinaciju islamskih kriminalnih grupa na Balkanu, a s druge strane, ujedinjenje verskih struktura na Balkanu. Tu je došlo do podele interesa. Verski deo, što bi značilo ideološko vođstvo terorističkih grupa na Balkanu, preuzima Islamska zajednica u Sarajevu sa Cerićem na čelu ", naglasio je Margetić za Srnu.
Margetić smatra da će se "prvi put javiti situacija u kojoj će jedan čovek biti duhovni vođa islamističkih terorista na Balkanu, a to je upravo Mustafa Cerić".
Margetić je naveo da su federalne televizije i svi mediji pod kontrolom političkog Sarajeva ideološki usmereni protiv BiH u kojoj žive tri naroda.
"Jedan od primera je i situacija u kojoj Hrvati u BiH ne smeju da imaju svoj medij, odnosno televizijski kanal na svom jeziku, a s druge strane su prisiljeni su da plaćaju bošnjački program koji je, zapravo, propagandna mašinerija u rukama onih koji su doveli do situacije u kojoj bi multietnička BiH bila nemoguća", kaže Margetić.
On je dodao da se to može nazvati "medijskim etničkim čišćenjem koje provodi bošnjački politički vrh".
"Zato pozdravljam nameru rukovodstva Radio-televizije Republike Srpske da izdrži u svom nastojanju da građani RS pretplatu plaćaju Javnom servisu Radio-televizija RS kao njihoj javnoj televizijskoj kući", istaknuo je Margetić.
Prema njegovim rečima, neobično je da građani finansiraju program televizije koja provodi političku propagandu protiv srpskog naroda u BiH.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija








