KFOR ODLUČAN DA ODRŽI MIR

Izvor: Kurir, 29.Jul.2011, 16:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KFOR ODLUČAN DA ODRŽI MIR

PRIŠTINA - Kfor je saopštio da je odlučan u nameri da na Kosovu održi mirno i sigurno okruženje i obezbedi slobodu kretanja za sve ljude širom pokrajine.

Situacija na prelazima na severu Kosova tokom noći i jutros je bila mirna, ali nije ni bezbedna ni stabilna, ocenjeno je iz Kfora.

U skladu sa tim, ovi prelazi su i dalje zatvoreni i pod kontrolom Kfora, a putnički automobili mogu preći administrativnu liniju na sopstvenu odgovornost.

Međutim, Kfor će >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << proveravati putnike i vršiti pretrese u cilju oduzimanja naoružanja i druge zabranjene robe, piše u saopštenju i dodaje da kamionima nije dozvoljen ulazak.

Na prelazu Brnjak kod Zubinog Potoka kontrola je vrlo stroga iz bezbednosnih razloga, a Kfor je pozvao sve da poštuju propise i da se uzdrže od svih vidova nasilja kako bi se održala mirna situacija.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.