Izvor: B92, 27.Jul.2011, 23:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
KFOR: Brzo ćemo uspostaviti red
Priština -- Kfor očekuje da će vrlo brzo biti uspostavljen red na prelazu Jarinje, gde će pojačati svoje snage tokom večeri, što je već učinjeno na prelazu Brnjak.
Glavne komande međunarodnih snaga na Kosovu saopštava da su nepoznate osobe koje su zapalile objekte na prolazu Jarinje pucale ka pripadnicima Kfora.
Navodi se i da će snage Kfora biti pojačane tokom večeri da bi se sprečila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dalja eskalacija situacije.
"To će biti trajan proces i Kfor očekuje da će red biti brzo uspostavljen nakon tog pojačanja. Kfor je pojačao svoje bezbednosne mere i ličnu zaštitu i na carinskom punktu Brnjak", navodi se u saopštenju Kfora.
Dodaje se da je komandant Kfora Erhard Biler danas razgovarao sa političkim vođama obe strane da bi pregovarao o rešenju krize na Kosovu.
Prema saopštenju, na tim sastancima je dogovoreno da se svi kosovski specijalci vrate na jug Kosova, da Srbi uklone blokade puteva, kao i da će se "uobičajeni" oficiri Kosovske policije obe etničke pripadnosti vratiti na carinski punkt Jarinje.
Biler je apelovao na sve miroljubive ljude na Kosovu da se suzdrže od nasilja i podrže mirno rešenje krize, navodi se u saopštenju.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija, Jarinje
KFOR pojačao bezbednosne mere na Brnjaku
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 27.Jul.2011
KFOR je pojačao svoje bezbednosne mere i ličnu zaštitu i na carinskom punktu Brnjak, stoji u saopštenju Kancelarije za odnose sa javnošću KFOR-a. Grupa ljudi napala je i zapalila u sredu uveče granični prelaz Jarinje br.1 na severu Kosova.
Kfor tvrdi da će brzo uspostaviti red
Izvor: Beta, 27.Jul.2011
PRIŠTINA, 27. jula 2011. (Beta) - Kfor očekuje da vrlo brzo bude uspostavljen red na prelazu Jarinje gde će tokom večeri pojačati svoje snage, što je već učinjeno na prelazu Brnjak, saopšteno je u sredu uveče iz Glavne komande medjunarodnih snaga...U saopštenju se ističe da su nepoznate...













