Jevtić, Simić i Palmer: Dijalog ključ za rešavanje problema

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Apr.2018, 15:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jevtić, Simić i Palmer: Dijalog ključ za rešavanje problema

Ministar za povratak u ostavci Dalibor Jevtić, poslanik u kosovskoj skupštini Igor Simić i vršilac dužnosti zamenika pomoćnika državnog sekretara SAD Metju Palmer složili su se da se jedino dijalogom Beograda i Prištine i suštinskim uvažavanjem potreba koje Srbi na Kosovu imaju mogu rešiti problemi koji opterećuju odnose dva naroda.

Na sastanku s Palmerom danas u Prištini Jevtić i Simić su naveli da su Zajednica srpskih opština, stvaranje uslova za povratak raseljenih >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i rešavanje pitanja uzurpirane imovine ključne stvari kojima treba detaljno pristupiti i rešiti ih u što skorijem periodu.

ZSO, kako su rekli, treba formirati isključivo onako kako je dogovoreno u Briselu, uz poruku da Srpska lista neće pristati da se Zajednici uskrate osnovni elementi koji joj to garantuju.

Dvojica zvaničnika su u ime Srpske liste su prenela Palmeru da se događaji poput onog od 26. marta u Mitrovačkom dvoru ne smeju ponoviti jer nisu u funkciji stabilnosti na Kosovu.

"Ako želimo da na Kosovu svi žive bolje, ozbiljno moramo da radimo na tom aspektu. Verujem da je taj cilj uz ulaganje maksimalnih napora svih, dostižan. Srpska lista se za to zalaže i na tome će raditi intenzivno", preneo je Jevtić, a Palmer izrazio podršku SAD Briselskom dijalogu i ohrabrio sprovođenje postojećih dogovora.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Predstavnici Srpske liste sa američkim zvaničnikom: Dijalog je ključ za rešavanje problema

Izvor: Blic, 06.Apr.2018

Ministar za povratak u ostavci u kosovskoj vladi Dalibor Jevtić, i poslanik u skupštini Igor Simić sastalai su se danas sa v.d. zamenikom pomoćnika državnog sekretara SAD Metjuom Palmerom, sa kojim su se složili da se jedino dijalogom Beograda i Prištine i suštinskim uvažavanjem potreba koje...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.