Jeremić: Istraga pod okriljem UN

Izvor: Studio B, 15.Jun.2011, 16:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jeremić: Istraga pod okriljem UN

Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić predstavio je pomoćniku američkog državnog sekretara Filipu Gordonu zahtev Srbije za sprovođenje međunarodne krivične istrage, povodom navoda iz izveštaja Dika Marija o trgovini ljudskim organima na Kosovu.

Jeremić je izrazio nadu da će se pronaći rešenje koje bi omogućilo da ova istraga bude sprovedena pod mandatom Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Srbije.

Tokom razgovora, Jeremić i Gordon su najviše pažnje posvetili bilateralnim odnosima dve zemlje, situaciji u regionu, kao i nastavku saradnje u oblasti privrede, kulture i sporta.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.