Ja ću biti branilac Radoičića, sreli smo se na Ibarskoj

Izvor: B92, 30.Jan.2019, 11:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Ja ću biti branilac Radoičića, sreli smo se na Ibarskoj"

Advokat iz Prištine Živojin Jokanović biće branilac Milana Radoičića ukoliko ga kosovski organi privedu i započnu sudski proces zbog ubistva Olivera Ivanovića.

Jokanović je to potvrdio za RTV KiM tokom snimanja emisije “Dogovor!?“, prenosi Kossev.

“Ja sam budući branilac Milana Radoičića, ako bude priveden pravdi“, kazao je Jokanović, istakavši da ima punomoćje.

Na pitanje da li je to od njega tražio Radoičić lično, advokat Jokanović >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kaže da je to već dogovoreno.

“Prihvatio sam to. Da li on ili supruga, neko je tražio. Ja sam ovlašćen. Imao sam kontakt sa Milanom“, kaže Jokanović za KiM.

Jokanović nije mogao da kaže gde se Radoičić trenutno nalazi.

“Verujte da nisam hteo ni da ga pitam i kada bi neko sad to hteo da mi kaže, ja ne bih želeo da znam, zato što bih bio potencijalni osumnjičeni koji je možda pustio tu vest“, kaže Jokanović.

Ipak, dodaje da je on odredio mesto susreta na kome je dogovoreno da će braniti Radoičića.

“Ja sam odredio mesto susreta. Bilo je negde na neutralnom terenu. On zna gde sam ja.“

Na pitanje gde su se sastali, Jokanović kaže: “Na putu prema Beogradu, na glavnoj Ibarskoj magistrali“.

Radoičića, potpredsednika Srpske liste, kosovski pravosudni organi traže zbog sumnje u umešanost u ubistvo predsednika Građanske inicijative SDP Olivera Ivanovića.

Prilikom akcije u Kosovskoj Mitrovici krajem novembra specijalne jedinice Kosovske policije pokušale su da ga uhapse, ali ga nisu pronašle na toj adresi.

Milan Radoičić se trenutno nalazi u bekstvu.

Advokat Jokanović za emisiju “Dogovor!?“ koja će se emitovati u četvrtak u 20 sati govori o Radoičićevoj ulozi u pomenutom ubistvu kao i o istrazi koju su sproveli pravosudni organi u Srbiji.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.