Izvor: OkRadio.rs, 03.Apr.2013, 13:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Italija: Rak napada vojnike sa KiM
Tužilaštvo u Italiji pokrenulo istragu zbog sve većeg broja vojnika obolelih od raka posle učešća u mirovnim misijama, uključujući i Kosovo. Poražavajući podaci o rastu broja obolelih od raka u našoj zemlji, neminovno se dovode u vezu sa upotrebom osiromašenog uranijuma tokom NATO bombardovanja. Isto to pokušavaju da dokažu i italijanski vojnici, koji su bili u raznim međunarodnim misijama, uključujući i Kosovo, izveštava RTS. Italijanski vojnici već godinama bezuspešno pokušavaju da dokažu vezu između njihovog narušenog zdravlja i osiromašenog uranijuma. Prema podacima Udruženja žrtava osiromašenog uranijuma, preko 300 vojnika, koji su bili pripadnici NATO trupa, umrlo je od raznih vrsta...





