Izvor: B92, 24.Jul.2013, 15:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Hteli bi da promene svest Srbima"
Kosovska Mitrovica -- Načelnik kosovsko-mitrovičkog okruga Radenko Nedeljković izjavio je da međunarodna zajednica ne može da ima duple aršine prema Srbima i Albancima.
On je rekao da Srbi sa severa Kosova ne mogu da promene svest.
"Mnogi pokušavaju da nam promene svest i kažu da Srbi na severu Kosova ne žive u Republici Srbiji. Mi im poručujemo da mi ne možemo da promenimo svest i da međunarodna zajednica ne može da ima duple standarde i aršine jedne prema Srbima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a druge prema Alabancima", rekao je Nedeljković na svečanosti organizovanoj povodom izgradnje stambeno poslovnog objekta namenjenog Srbima u Kosovskoj Mitrovici.
On je istakao da ako je devedesetih međunarodna zajednica prihvatila da Albanci ne žele da žive u Srbiji onda će morati da prihvati i da Srbi ne žele da žive u nezavisnom Kosovu.
"Srpski narod želi da ostane i opstane na ovim prostorima jer mi ne tražimo ništa što nije naše, tražimo da ostanemo u svojoj državi - državi Srbiji", istakao je Nedeljković.
Nedeljković je naglasio da će međunarodna zajednica morati da shvati i vidi da se na Kosovu i Metohiji mnogo više nego bilo gde drugde u svetu krše osnovna ljudska prava pravo na slobodu kretanja, pravo na imovinu, pravo na pismo, pravo na jezik.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija









