Haradinaj: Amnestija integriše Srbe

Izvor: B92, 13.Jul.2013, 13:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Haradinaj: Amnestija integriše Srbe

Priština -- Lider Alijanse za budućnost Kosova Ramuš Haradinaj izjavio je da se zakonom o amnestiji stremi integraciji Srba sa severa u institucije Kosova.

Gostujući sinoć u emisiji RTK-a, Haradinaj je rekao da nije bilo druge alternative nego da poslanici Alijanse glasaju u Skupštini Kosova za zakon o amnestiji.

Haradinaj smatra da će na novembarskim opštinskim izborima njegova stranka dobiti oko 20 odsto glasova i da će ti izbori biti odraz promena na političkoj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sceni Kosova.

Haradinaj je rekao i da nikada neće ući u koaliciju sa pokretom Samoopredelenjem.

"Sa Samoopredelenjem nikada, sa Demokratskom pratijom Kosova više "da", a sa Demokratskim savezom Kosova više "ne".

Odgovarajući na primedbe i kritike da je poslednjih meseci bio na strani vlasti, posebno kad je reč o razgovorima o normalizaciji odnosa Beograda i Prištine, ratifikaciji briselskog sporazuma u Skupštini i sada Zakona o amnestiji, Haradinaj je rekao da se radilo o "državnim interesima Kosova" i da je ubeđen da su u pravu kada tako postupaju.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.