Izvor: B92, 05.Jun.2017, 11:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đurić osudio napad Jablanovića
Beograd -- Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju osudio, kako je naveo, "divljačku" pretnju i napad na predstavnike Srpske liste koji su lepili plakate u Leposaviću.
Marko Đurić je rekao da je napadaču Aleksandru Jablanoviću mesto iza rešetaka. Prema njegovim rečima, napad je izveden "u maniru albanskih ekstremista" koji su na sličan način zastrašivali Srbe pre deceniju i po.
"Nažalost vidimo da nema sudskog epiloga. Tužilac, Albanac, nije preporučio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nešto što bi u takvoj situaciji bilo sasvim normalno i i skladu sa propisima koji važe u celom svetu, a to je zadržavanje. Kao da se ništa nije desilo", istakao je Đurić.
On je naglasio da ovo neće i ne treba da zastraši Srbe na Kosovu i Metohiji. Srbi na KiM na ovakve i slične pretnje treba da odgovore snagom, jedinstvom i što masovnijim izlaskom da podrže jedinu srpsku listu koja garantuje očuvanje veze sa Beogradom, prisustva Srbije na KiM.
"I ovaj slučaj pokazuje da se na ovim izborima Srbi na KiM izjašnjavanju između dve liste. Jednu koju im predlaže Beograd, to je jedino Srpska Lista, i drugih koje je na ovim izborima kandidovala Priština i koje za cilj imaju da srpske glasove iskoriste za stvaranje takozvane Vojske Kosova, utvrdjivanje takozvanih granica lažne države Kosova", objasnio je Đurić.
On je poručio da Srbija neće i nema pravo da ćuti na tako nešto, a da je razvojnicima poput Jablanovića mesto iza rešetaka. Kada vladavina prava bude u punom smislu reči dostupna svim gradjanima siguran sam da će tako biti i na Kosovu i Metohiji.
Jablanović je, u nedelju uveče, pretio pištoljem aktivistima Srpske liste u Leposaviću.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija






