Izvor: Press, 11.Mar.2013, 09:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dačić: Ne damo kosovske Srbe za datum!!
''Ne možemo da prihvatimo ništa što ne obezbeđuje funkcionisanje i opstanak Srba i srpske zajednice na KiM. Priština odbacuje naš predlog za Zajednicu srpskih opština, ali ni mi nećemo prihvatiti ništa ispod toga. Ne pristajemo da srpska zajednica isključivo dobije pravo da organizuje folklorne priredbe i da izdaje biltene. Insistiramo na izvršnim ovlašćenjima i to ćemo potpuno jasno reći i zvaničnicima Brisela'', naglasio je premijer Dačić za današnje ''Novosti''.
Dačić naglašava i da Srbija neće zarad dobijanja datuma da odustane od svoje politike i kompromisnog rešenja koje nudi. Prema rečima srpskog premijera, ''došao je taj trenutak da se sa evropskim partnerima otvoreno i iskreno razgovara i o nastavku daljih evropskih integracija''.
Svima mora da bude potpuno jasno, istakao je Dačić, da Srbija neće promeniti stavove kako bi na leto dobila datum za početak pregovora o članstvu u EU.
''To nikako ne znači da odustajemo od evropskog puta Srbije. Srbija je datum apsolutno zaslužila'', naglasio je Dačić.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija











