Da se ispita trošenje para za KiM

Izvor: B92, 25.Feb.2013, 17:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Da se ispita trošenje para za KiM"

Beograd -- Milovan Drecun je danas podneo predlog Skupštini za formiranje anketnog odbora koji bi utvrdio je li bilo zloupotreba u trošenju budžetskog novca za KiM.

Predsednik skupštinskog Odbora za Kosovo i Metohiju Milovan Drecun izjavio je danas da je Skupštini Srbije podneo predlog odluke o obrazovanju anketnog odbora o načinu trošenja tog novca u periodu od 2000. do 2012. godine.

Drecun je u izjavi za Tanjug >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << podsetio da je formiranje anketnog odbora koji bi se bavio tom temom inicirao šef poslanika DS Borislav Stefanović, ali da on nikada nije podneo i formalni predlog, što je i uslov da se odlučuje o tome.

"S obzirom da nije našao za shodno da kao inicijator podnese i formalni predlog, evo ja sam to uradio i sada se otvara procedura da u redovnom postupku formiramo odbor i konačno utvrdimo na koji način su trošena sredstva i da li je bilo određenih zloupotreba”, kazao je Drecun.

On je pojasnio da je potrebno da prođe 15 dana da bi se taj predlog stavio na dnevni red Skupštine Srbije, koja će i odlučivati o formiranju anketnog odbora.

“Mislim da možemo dosta brzo, ako postoji politička volja u parlamentu, da ga formiramo i da krene sa radom”, kazao je Drecun i dodao da je kao rok za završetak rada odbora predložio 120 dana.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

I Drecun za anketni odbor o Kosovu

Izvor: Mondo, 25.Feb.2013

Milovan Drecun podneo predlog za formiranje anketnog odbora o trošenju sredstava na Kosovu...Predsednik skupštinskog Odbora za Kosovo i Metohiju Milovan Drecun izjavio je danas da je Skupštini Srbije podneo predlog odluke o obrazovanju anketnog odbora o načinu trošenja budžetskog novca za Kosovo...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.