DOGOVOR O PEČATU DOBAR SIGNAL ZA SRPSKU PRIVREDU

Izvor: Kurir, 06.Sep.2011, 17:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DOGOVOR O PEČATU DOBAR SIGNAL ZA SRPSKU PRIVREDU

BEOGRAD - Potpredsednik Privredne komore Srbije (PKS) Mihailo Vesović ocenio je danas da je postizanje dogovora o carinskom pečatu između Beograda i Prištine dobar signal za srpsku privredu i ukupnu regionalnu saradnju.

"To je jako dobar signal jer se omogućava slobodan protok robe i ljudi", naglasio je Vesović i izrazio očekivanje da će za mesec dana biti uspostavljena saradnja kakva je bila pre embarga.

Prema njegovim rečima, roba sa područja Kosova i Metohije (KiM) >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << takođe će moći da se plasira u druge delove Srbije, što je dobro i za naše privrednike koji posluju u Pokrajini ali i za preduzetnike sa KiM koji robu za dalju proizvodnju nabavljaju iz ostalih krajeva naše zemlje.

Vesović je rekao da se gubici srpske privrede zbog embarga Prištine koji je uveden 20. jula mogu nadoknaditi.

"Bitno je da embargo nije potrajao dugo i da naša roba nije nadokanđena drugom iako je bilo pokušaja", ukazao je potpredsednik PKS.

Prema računici Biroa PKS za regionalnu saradnju privreda Srbije je od 20. jula do 1. septembra, zbog embraga Prištine na isporuku robe, imala gubitke od 45 miliona dolara, a da je blokada nastavljena do kraja godine, ta brojka bi se uvećala na 250 miliona dolara, a štetu bi trpele i sve privrede regiona.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Dogovor o carinskom pečatu dobar signal za srpsku privredu

Izvor: EMportal, 06.Sep.2011

Potpredsednik Privredne komore Srbije (PKS) Mihailo Vesović ocenio je danas da je postizanje dogovora o carinskom pečatu između Beograda i Prištine dobar signal za srpsku privredu i ukupnu regionalnu saradnju.

Nastavak na EMportal...

Dogovor o pečatu dobar signal za srpsku privredu

Izvor: Glas javnosti, 07.Sep.2011, 07:11

BEOGRAD - Potpredsednik Privredne komore Srbije (PKS) Mihailo Vesović ocenio je juče da je postizanje dogovora o carinskom pečatu između Beograda i Prištine dobar signal za srpsku privredu i ukupnu regionalnu saradnju..."To je jako dobar signal jer se omogućava slobodan protok robe i ljudi", naglasio...

Nastavak na Glas javnosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.