Češki poslanik na srpkom: Pogrešili smo kada smo priznali Kosovo

Izvor: Vesti-online.com, 27.Feb.2018, 15:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Češki poslanik na srpkom: Pogrešili smo kada smo priznali Kosovo

"Vlast Češke pogrešila je kada je 2008. godine priznala jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova", izjavio je danas poslanik u českom parlamentu Jaroslav Foldin, koji boravi predvodi češku delegaciju u poseti Beogradu.

Foldin, koji se zajedno s delegacijom Češske sastao danas s prvim potpredsednikom Vlade Srbije i šefom diplomatije Ivicom Dačićem, priznao je da je međunarodno pravo prekršeno 2008. godine, kada je većina zemalja EU priznala nezavisnost Kosova. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com <<

Dodaje da se nada da će Češka otvoriti to pitanje kao moderator na putu Srbije ka EU.

- Ove godine obeležavamo 100 godina od uspostavljanja diplomatske saradnje između Čehoškolavčke i Srbije, odnosno bivše Jugoslavije. U tom smislu ćemo postupati kako bi vam pomogli na vašem putu ka EU - rekao je Foldin.

Podsetivši da je Češka 2008. priznala Kosovo, Foldin je rekao da je "vidno da je pogrešila vlast".

- Mi u parlamentu imamo rezoluciju da podržavamo Rezoluciju 1244. Znači da je vlast radila nešto drugo od onoga što im je rekao parlament, ali nije to kršenje prava kod nas, ali nije nešto što možemo da shvatimo - rekao je Foldin.

Foldin, čija je majka Srpkinja, rekao je da je Češka doživela isto što i Srbija, kada je, kako je naveo, u prošlom veku izgubila 15 odsto teritorije, koja je data Nemcima.

- Došlo je do svetskog rata zbog tog kršenja međunarodnog prava - podsetio je Foldin, koji se obratio na sprskom jeziku.

Nastavak na Vesti-online.com...






Povezane vesti

Češki poslanik: Češka je pogrešila kad je priznala Kosovo

Izvor: OkRadio.rs, 27.Feb.2018

Vlast Češke pogrešila je kada je 2008. priznala jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova, izjavio je danas poslanik u češkom parlamentu Jaroslav Foldin. Foldin je inače u poseti Beogradu, gde predvodi češku delegaciju. Foldin, koji se zajedno s delegacijom Češke sastao danas s prvim...

Nastavak na OkRadio.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.