Brnabić apelovala na institucije u Briselu da reaguju na zabranu da Vulin poseti Kosovo

Izvor: B92, 10.Jul.2019, 21:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brnabić apelovala na institucije u Briselu da reaguju na zabranu da Vulin poseti Kosovo

Beograd -- Premijerka Srbije apelovala je na institucije u Briselu da reaguju povodom odluke vlasti u Prištini da se srpskom ministru odbrane zabrani poseta Kosovu.

"Takva politika vlasti u Prištini je protiv slobode kretanja robe, kapitala i ljudi, a institucije u Briselu su garant primene Briselskog sporazuma i treba da reaguju na takve odluke", rekla je Ana Brnabić novinarima.

Dodala je da se zabrana posete Kosovu ne odnosi na sve zvaničnike Srbije, već da se >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << takve odluke donose pojedinačno.

Na pitanje da prokomentariše postavljanje Stefana Krkobabića, sina ministra za regionalni razvoj i kontrolu rada javnih preduzeća Milana Krkobabića, na mesto direktora javnog preduzeća "Stara planina" ona je rekla da je ta odluka pre nego što je potvrđena na sednici Vlade Srbije, prošla proveru više vladinih odbora.

Dodala je da o svakom pojedinačnom imenovanju ne može da vodi računa i da i o eventualnom sukobu interesa treba pitati "ljude koji su ga nominovali".

Odgovarajući na pitanje zašto je tužilaštvo obustavilo istragu protiv ministra policije Nebojše Stefanovića povodom sumnji da je umešan u korupciju ona je rekla da se ne meša u rad tužilaštva.

"To što je tužilaštvo pokrenulo proceduru u tom slučaju znači da je ovo zemlja u kojoj vlada pravo", kazala je premijerka.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.