
Izvor: B92, 02.Nov.2020, 17:12
Ambasador Izraela u Tirani: Priznaćemo Kosovo
Izraelski ambasador u Albaniji Noah Gal Gentler izjavio je da će njegova zemlja priznati Kosovo u roku od nekoliko nedelja, prenosi Zeri.
"Počeli su pregovori između Izraela i Kosova, ali takođe između Izraela i Srbije. Biće potrebno još nekoliko nedelja da se postigne dogovor i uslediće otvaranje ambasade Kosova i Srbije u Jerusalimu“, rekao je Gantler u emisiji TV Skan, prenosi prištinski portal Zeri.
Upitan zašto je toliko važno da Izrael prizna >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Kosovo, on je rekao: "to je pitanje koje zahteva odgovor naroda Kosova, ali imamo simpatije prema albanskom narodu".
"Moramo se potruditi da pomognemo vašem narodu. Mi smo to činili i bez priznanja u prošlosti, ali sa priznanjem će biti lakše", rekao je Gentler.
Dodao je kako veruje da se mogu izgraditi mostovi u ekonomiji, oblasti obrazovanja, kulturu.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Izraelski ambasador u Albaniji: Izrael će priznati Kosovo u roku od nekoliko nedelja
Izvor: Danas, 02.Nov.2020
Izrael će priznati Kosovo u roku od nekoliko nedelja, izjavio je danas izraelski ambasador u Albaniji Noa Gal Gendler na albanskoj televiziji „RTV Scan”, prenosi prištinski Zeri.