Deva: Želim multietničku Mitrovicu

Izvor: B92, 11.Nov.2013, 16:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Deva: Želim multietničku Mitrovicu

Kosovksa Mitrovica -- Kandidat za gradonačlenika severne Kosovske Mitrovice Agim Deva koji je osvojio najviše glasova birača, kaže da želi da Mitovica i dalje bude multietnička.

"Želim da prevlada razum, da se radi na poverenju, da svi živimo u slozi, da Mitrovica bude multietnička sredina kao što je to uvek i bila. Moramo živeti zajedno", kazao je Deva za agenciju Beta i rekao da očekuje da će ga u ponovljenom podržati Srbi što će mu doneti pobedu.

"Verujem >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da će mnogo Srba glasati za mene", kazao je Deva i dodao da će severna Kosovska Mitrovica biti deo Zajednice spskih opština i ako on bude bio na čelu grada.

Deva, kandidat Demokratske partije Kosova (DPK) čiji je lider kosovski premijer Hašim Tači, rekao je da je cilj te zajednice da bude veza izmedju Srbije i Srba sa Kosova sa Albancima i Prištinom, "a ne Kineski zid".

Kandidat DPK je zamolio da o planovima za grad govori tek posle nedelje, kada su Kosovskoj Mitrovici održavaju ponovljeni izbori.

Deva je rekao da živi u južnom delu Mitrovice, i čeka obnavljanje kuće u svernom delu grada koja mu je zapaljena.

U prvom krugu glasanja na izborima koji su poništeni, Agim Deva je osvojio 1.141 glas, Adrijana Hodzić 519, Oliver Ivanovic 34, a Krstimir Pantić 30.

Kandidat Demokratske partije Kosova rekao je da ne očekuje da na izborima moze da pobedi Adrijana Hožić.

Maskirane osobe upale su na dan izbora, 3. novembra, oko 17 sati u tri biračka centra u Kosovskoj Mitrovici i lomile i uništavale birački materijal, te je glasanje prekinuto.

Centralna izborana komisija je poništila glasanje u tim centrima i odlučila da se ponovi 17. novembra.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Agim Deva: Želim mutlietničku Mitrovicu

Izvor: Mondo, 11.Nov.2013

Kandidat za gradonačlenika severne Kosovske Mitrovice Agim Deva koji je na lokalnim izborima 3. novembra osvojio..

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.