Izvor: JUGpress.com, 17.Dec.2023, 00:07

“Zdravlje“ ubedljivo poraženo u Subotici

LESKOVAC

Leskovački košparkaški prvoligaš „Zdravlje“ na gostovanju u Subotici doživelo je ubedljiv poraz od „Spartaka“. Rezultat utakmice 14. kola bio je 96:68 (22:13; 22:13; 23:23; 29:19). Gosti su se koliko-toliko držali prvih sedam minuta (10:8), nakon čega su domaći igrači uspeli da stvore opipljiviju prednost (22:13). I drugu četvrtinu „Spartak“ je dobio identičnim rezultatom (22:13), ali je u 17. minutu imao čak 22 koša prednosti – 40:18. U drugi deo igre >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << ušlo se sa 44:26 i ta prednost se održavala tokom treće četvrtine, da bi je Subotičani u poslednjoj četvrtini dodatno uvećali, do konačnih 96:68.

Za ekipu Zdravlja su igrali: D. Jović, Gavrilović, Đ. Jović, Harvi 17 (5 skokova), Andrejević 7 (4 skoka), Tasić 3, Dugalić 4, Blekni 11, Kalahan 11, Đorđević Marinković 12.

Nakon ovog poraza „Zdravlje“ sa skorom 4/10 je na dnu tabele sa ekipama „Novi Pazar“ i „Sloga“ Kraljevo, koje imaju isti učinak. Leskovčane i u narednom kolu očekuje gostovanje, jer idu u Vršac na utakmicu sa istoimenom ekipom. (kraj) IS/LJS