Izvor: JUGpress.com, 28.Dec.2022, 21:31

„Zdravlje“ pobedom protiv „Sloge“ do važnih bodova

LESKOVAC

Košarkaši „Zdravlja“ na svom parketu pobedili su kraljevačku „Slogu“ u utakmici 15. kola Prve košarkaške lige. Rezultat je bio 83:73 (9:20 18:22 33:14 23:17), a ovom pobedom Leskovčani su osvojili veoma važne bodove u borbi za opstanak u ligi. Utakmica je počela serijom promašaja obe ekipe, prvi koš su dali gosti nakon više od dva minuta igre i to iz slobodnog bacanja. Do polovine ovog perioda rezultat je bio tesan (4:5), a onda kreće kanonada gostiju >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << i četvrtina se završava sa 9:20. I u drugoj četvrtini gosti sigurnom igrom održavaju prednost i uvećavaju je čak na 18 poena razlike (16. minut 13:31), da bi se na odmor otišlo sa 27:42. U trećoj četvrtini su mnogi poverovali da će „Zdravlje“ doživeti novi poraz, ali tako nisu mislili igrači i stručni štab. Posle samo tri minuta zaostatak je bio osam poena (39:47), koriste se greške gostiju i upornom i požrtvovanom igrom na minut pre kraja treće četvrtine rezultat je nerešen (54:54). U poslednji period igre Leskovčani ulaze sa prednošću 60:56 i tu prednost održavala i blago uvećavala koristeći pre svega greške gostiju. Na kraju veoma važna pobeda (83:73) i zlata vredni bodovi u borbi za opstanak.

Za ekipu „Zdravlja“ su igrali: Stojković 2 (4 skoka), Gavrilović, Morgan 21 (8 skokova), Petković, Radivojević 6, Stajić, Škundrić 17 (7 skokova), Jovanović 10 (12 skokova), Jović 15 (5 asistencija), Stojanović 4 (6 skokova), Blekvel 8