Zaputili se u Nemačku sa punim kombijem švercovane robe

Izvor: JuznaSrbija.info, 13.Avg.2020, 18:58

Zaputili se u Nemačku sa punim kombijem švercovane robe

Carinici su 12. avgusta 2020. godine na ulazu prelaza Gradina u jednom putničkom kombiju pronašli i zaplenili neprijavljeni trpezarijski sto sa šest stolica, garderobu, patike, pa čak i jedan bicikl.

Prekršaj je otkriven kada je za kontrolu pristigao putnički kombi „mercedes sprinter“ bugarskih registarskih oznaka, kojim je osam držvljana Bugarske putovalo ka Nemačkoj.

Na uobičajeno pitanje, da li imaju nešto da prijave carinskoj kontroli, vozač >> Pročitaj celu vest na sajtu JuznaSrbija.info << i putnici su rekli da nemaju, jer sa sobom nose samo lične stvari.

Ispstavilo se da to nije tačno, jer su putnici pored ličnog prtljaga imali nameru da preko nekoliko granica prokrijumčare i gomilu neprijavljene robe.

Carinici su među torbama sa ličnim stvarima pronašli nov trpezarijski sto „versaće“ sa šest stolica, dve rolo zavese iste robne marke, preko 80 različitih delova garderobe (farmerica, pantalona, bermuda, mantila, haljina, trenerki i majica), sa oznakama poznatih robnih marki „filip plejn“, „emporio armani“, „fendi“, „luj viton“ i drugih.

Pored toga, u delu za prtljag putnika našlo se i 24 para patika „balensiaga“, pa čak i jedan bicikl.

Neprijavljena roba je zadržana do okončanja hitnog prekršajnog postupka pred nadležnim sudom.

Nastavak na JuznaSrbija.info...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JuznaSrbija.info. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JuznaSrbija.info. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.