Izvor: JuznaSrbija.info, 17.Mar.2020, 21:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zabrana izlaska na ulicu od 20 sati uveče do 5 sati ujutru - jedna od novih mera u borbi protiv širenja virusa
Zabrana izlaska na ulicu svim licima od 20 sati uveče do 5 sati ujutru, osim onima koji imaju radnu obavezu, stupa na snagu od sutra u 20 časova. Ovo je jedna od mera koje večeras saopštio predsednik Aleksandar Vučić, nakon dve sednice kriznog štaba Vlade Srbije, radi sprečavanja širenja koronavirusa.
Od sutra ujutro u svim urbanim sredima apsolutno je zabranjen izlazak na ulicu svim licima starijim od 65 godina, a u selima i mestima sa manje do 5.000 stanovnika >> Pročitaj celu vest na sajtu JuznaSrbija.info << zabrana se odnosi na starije od 70 godina, rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić u obraćanju nakon sednice dva krizna štaba.
Druga mera se tiče svih ostalih građana – od sutra u 20 časova do pet sati ujutro, svakog dana, uvodi se zabrana kretanja svim licima bilo koje starosti. Niko ne može da bude na ulici, osim nadležnih organa na zadatku i radnika koji su u trećoj smeni, naveo je Vučić.
Vojska Srbije će preuzeti kontrolu nad svim zatvorenim graničnim prelazima, migrantskim centrima, svim bolnicama, i biće naoružana jer mora da zaštiti lekare, istakao je predsednik.
Uskoro opširnije. . .
Nastavak na JuznaSrbija.info...
Naredna mera u borbi protiv korona virusa UKIDANJE GRADSKOG I MEĐUGRADSKOG PREVOZA
Izvor: Blic, 17.Mar.2020
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je večeras da je važno da se i u okolnostima vanrednog stanja očuva proizvodnja, te da će radnicima biti obezbedjen prevoz do posla.



