Izvor: JUGpress.com, 09.Mar.2026, 22:22

Srbija među najkorumpiranijim državama Evrope- Koalicija Niš moj grad traži odgovornost!

NIŠ
Prema najnovijem Indeksu percepcije korupcije (CPI) za 2025. godina, Srbija se nalazi na 116. mestu od ukupno 182 države i teritorije u svetu, sa ocenom 28,6, što predstavlja najgori rezultat naše zemlje u poslednjih dvadeset godina. Ovaj podatak jasno pokazuje da je korupcija postala jedan od najvećih problema našeg društva i da ozbiljno ugrožava razvoj države, ekonomiju i poverenje građana u institucije.
Dok zemlje poput Danske, Finske, Norveške i Nemačke beleže izuzetno visok nivo transparentnosti i efikasne borbe protiv korupcije, Srbija se nalazi pri samom dnu evropske liste, čak iza
mnogih zemalja regiona. Ovakav rezultat nije samo statistika, to je realnost sa kojom se svakodnevno suočavaju...

Nastavak na JUGpress.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JUGpress.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JUGpress.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.