Sprečen šverc cigareta na Gradini

Izvor: juGmedia, 13.Dec.2013, 15:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sprečen šverc cigareta na Gradini

DIMITROVGRAD – Na graničnom prelazu Gradina, sprečen je pokušaj krijumčarenja 28 hiljada cigareta marke „Merilyn slims“.

Cigarete su otkrivene na izlazu iz Republike Srbije, u autobusu turskih registarskih oznaka, koji saobraća na redovnoj liniji Sjenica-Istanbul.

Autobusom je upravljao srpski državljanin iz Novog Pazara, koji je kao i ostalih 19 putnika, izjavio da nema ništa da prijavi za carinsku kontrolu.

Iako su svi tvrdili da sa sobom nose samo >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << poklone i hranu, carinici su se ipak odlučili za detaljan pregled. Kontrolišući prazan autobus, carinici su u prostoru predviđenom za akumulator pronašli sumnjive crne kese. Ubrzo je otkriveno da se u tim kesama nalazi 140 boksova cigareta bez akciznih markica. Kao vlasnik robe javio se vozač autobusa protiv koga će biti pokrenut prekršajni postupak.

(Kraj)paz/ena

Nastavak na juGmedia...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta juGmedia. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta juGmedia. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.