Izvor: JUGpress.com, 18.Nov.2019, 23:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Renovirana fasada Sigurne kuće u Nišu

NIŠ

 Menadžment ustanove Sigurne kuće u Nišu se stalno zalaže da ženama  koje su skupile hrabrost i rešile da stave tačku na nasilje koje su preživele,stvori što bolje uslove da se dok borave u ustanovi osećaju ,pre svega, sigurno i zaštićeno,ali i dostojanstveno, kaže Sonja Šćekić, direktorka Sigurne kuće u Nišu. Kako bi zaposleni u ovoj ustanovi uspeli u tome redovno konkurišu sa odgovarajućim projektima kod nekoliko ministarstava, a mnogi od njih su na putu realizacije. >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << Ovih dana je jedan i završen, a u pitanju je projekat “Srcem za žene”.

                  Projekat koji je upravo završen nosi naziv “Srcem za žene” i odobren je za ovu ustanovu od strane Ministarstva građevinarstva,infrastrukture i saobraćaja”, kaže Sonja Šćekić. “Ovim projektom sređena je fasada objekta,okrečen kompletan unutrašnji prostor ustanove i zamenjen deo stolarije.Vrednost projekta je 1.052.732 dinara”.

                 Direktorka ove ustanove navodi da je realizacija ovog projekta od velikog znacaja za ustanovu, jer se ustanova nalazi u objektu koji je građen pre 60 godina .

                 “Ako žene koje izlaze iz porodicnog nasilja moraju da budu u Sigurnoj kuci jer je to jedino mesto gde mogu da se sklone od nasilnika onda je potrebno da im pružimo najadekvatnije uslove za život dostojan njih. I ovo nije prvi projekat odobren za Sigurnu kuću od Ministarstva građevinarstva i mi smo presrećni što imamo podršku potpredsednice Vlade i predsednice Koordinacionog tela za rodnu ravnopravnost Zorane Mihajlović”, dodaje Sonja Šćekić.

                 Osim što se vodi računa da žene i deca koje izlaze iz “kruga nasilja”, imaju što kvalitetnije uslove u prostoru u kome borave, u Sigurnoj kući u Nišu se velika pažnja poklanja i njehovom osamostaljivanju.

                 “Ekonomska nezavisnost žena jedan je od preduslova da one  postanu samostalne i da mogu da brinu o sebi i deci. Na taj način se smanjuje i rizik njihovog povratka nasilniku od kojeg su, uglavnom, bile ekonomski zavisne. Zbog toga se uveliko radi na prekvalifikaciji ili dokvalifikaciji žena koje su u Sigurnoj kući kako bi one mogle da započnu samostalni posao ili negde da se zaposle i tako postanu ekonomski nezavisne”, dodaje Sonja Šćekić.

                   Do sada je sprovedeno nekoliko takvih akcija, jedna i u saradnji sa Narodnim univerzitetom u Nišu, a žene koje su na ovaj način stekle odgovarajuće zvanje i zanimanje pokrenule su privatan posao.

PodeliteClick to share on Facebook (Opens in new window)Kliknite ovdje za dijeljenje na Twitteru (Opens in new window)Kliknite za slanje emaila prijatelju (Opens in new window)Click to share on Skype (Opens in new window)

I ovo Vam može biti interesantno

Nastavak na JUGpress.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JUGpress.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JUGpress.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.